Ottoman Slap

Xorion Video LinkMatik

XML yapma Araçlarını bulabileceğiniz bölüm...

Re: Xorion Video LinkMatik

Mesajgönderen onur » Cum Ara 19, 2014 5:50 pm

xorion yazdı:Dostum yapayım yapmasına da hatta tüm video linklerini buldurayım ama bu tip uygulamalar çok çok az kişiye hitap ediyor bu da beni ister istemez engelliyor. Toplasan 3-4 kişi ya kullanıyordur ya kullanmıyordur ;) Yanlış anlamayın, biliyorsun ki sadece sana özel bile yaptığım bir uygulama olmuştu.. Vk otoportal ı bile bence çok az kişi kullanıyor. Boot-logomatik ise gözbebeğimdir ;)

Mesela senin portalı sadece 3-4 kişinin izlediğini bilsen, eminim ki güncellemezdin ;)

valla usta kendi adıma konuşim eğer senin bu vk otoportal ve videolinkmatik olmasaydı ben çok uzun zaman önce bu portal işini bırakmıştım.az kişinin kullanması konusuna gelince az kullanılması yapılan işin kıymetini bence azaltmaz örneğin bir xml elinizde şablon varsa 4 kısımdan oluşuyor 1.filmin adı 2.filmin afişi 3.filmin konusu 4.film embed linki.linkmatikle bütün bu işlemler 20-30 saniye sürerken eski sistem yapılınca 3-4 dakikayı buluyor.birde buna göz yorulması ve insani hataları ekleyince linkmatiğin ne kadar faydalı bir program olduğu daha net ortaya çıkıyor.kullananlar için seyirtürk v.b programlar ne kadar değerliyse biz portal hazırlayanlar için sizin yaptığınız yardımcı programlar en az okadar değerlidir.yazdıklarım biraz programı yapımcısına karşı korumak gibi oldu sanki :)
Resim

BİR İŞİ BİLEN YAPAR.AZ BİLEN AKIL VERİR.BİLMEYEN ELEŞTİRİR.YAPAMAYAN ÇAMUR ATAR...
Kullanıcı avatarı
onur
Portal Emekçisi

teşekkür etti: 2753 times

Mesajgönderen xorion » Cum Ara 19, 2014 6:36 pm

onur yazdı:
xorion yazdı:Dostum yapayım yapmasına da hatta tüm video linklerini buldurayım ama bu tip uygulamalar çok çok az kişiye hitap ediyor bu da beni ister istemez engelliyor. Toplasan 3-4 kişi ya kullanıyordur ya kullanmıyordur ;) Yanlış anlamayın, biliyorsun ki sadece sana özel bile yaptığım bir uygulama olmuştu.. Vk otoportal ı bile bence çok az kişi kullanıyor. Boot-logomatik ise gözbebeğimdir ;)

Mesela senin portalı sadece 3-4 kişinin izlediğini bilsen, eminim ki güncellemezdin ;)

valla usta kendi adıma konuşim eğer senin bu vk otoportal ve videolinkmatik olmasaydı ben çok uzun zaman önce bu portal işini bırakmıştım.az kişinin kullanması konusuna gelince az kullanılması yapılan işin kıymetini bence azaltmaz örneğin bir xml elinizde şablon varsa 4 kısımdan oluşuyor 1.filmin adı 2.filmin afişi 3.filmin konusu 4.film embed linki.linkmatikle bütün bu işlemler 20-30 saniye sürerken eski sistem yapılınca 3-4 dakikayı buluyor.birde buna göz yorulması ve insani hataları ekleyince linkmatiğin ne kadar faydalı bir program olduğu daha net ortaya çıkıyor.kullananlar için seyirtürk v.b programlar ne kadar değerliyse biz portal hazırlayanlar için sizin yaptığınız yardımcı programlar en az okadar değerlidir.yazdıklarım biraz programı yapımcısına karşı korumak gibi oldu sanki :)

Programı bana karşı iyi savundun valla ;)

Az kişinin kullanması bana göre de değerini azaltmaz ama biraz heves kırıyor işte.. Bu sizlerde de öyledir. Aynı örneği sana vereyim, senin portalını da sadece 2-3 kişi izlese yenilemek için hevesin olmazdı. Tabii ki benim programlarım zaten portalcılar için yapıldığı için az kişinin kullanacağı en başından belliydi. Daha çok kişi kullansın diye içine video oynatma falan eklemiştim..

Alınganlık ya da sitem etmiyorum, zaten olayın esası şu: ben program yapmayı seviyorum ve konuları da sizden alıyorum ;) Program bittikten sonra yukarıdaki gibi düşünceler baş gösteriyor. Neyse ben Linkmatik'i güncelleyeceğim hatta aklımda başka şeyler de var ;)
Kullanıcı avatarı
xorion
Portal Emekçisi

teşekkür etti: 267 times

Mesajgönderen onur » Cum Ara 19, 2014 11:53 pm

teşekkürler usta. ismail usta madem ben kullanamıyorum istekte yapmiyim der şimdi,sende yadırgarsın belki diye bir kaç istekte bulunim bari :) daha öncede söylemiştim sanırım ama güncelleme olamayınca unutmuş olabilirsin programa yeni xml oluştur işlevi konsa iyi olur.birde özel rica 720pizle sitesi odn linkleri gömüyor siteye bir türlü linklere ulaşamıyorum şahsın ana odn hesabı hariç, eğer o siteden odn linklerini program alabilirse benim için harika olur.şimdiden emeğine sağlık eminim buda diğerleri gibi harika bir program olucaktır.iyi geceler..
Resim

BİR İŞİ BİLEN YAPAR.AZ BİLEN AKIL VERİR.BİLMEYEN ELEŞTİRİR.YAPAMAYAN ÇAMUR ATAR...
Kullanıcı avatarı
onur
Portal Emekçisi

Mesajgönderen ismailglr » Cmt Ara 20, 2014 4:05 pm

Bence usta sen şöyle bir program yap.

daha önce de hep olmaz öyle o zaman modül olur dediğin şeyi yap.

Sitenin sadece ana adresini yazacağız program gerekirse 1 kaç saat çalışsın biz bekleriz :)

Ve sonunda mutlu son site içerisinde ne kadar video linki varsa bize xml yapıp versin ;)

Yada sitenin tamamı olmaz diyorsan o zaman atıyorum 2014 filmler bölümünü alsın sadece.

Bak sen böyle bir program yap 3-4 kişimi kullanıyor ;)
Kullanıcı avatarı
ismailglr
Portal Emekçisi

teşekkür etti: 2329 times

Mesajgönderen xorion » Cmt Ara 20, 2014 4:19 pm

Bu dediğini yaptım diyelim ve 2-3 saat içinde tüm linkleri alıp xml yaptık. 1 gün sonra o xml güncelliğini yitirimiş olacak ama ??? Yeni linkler eklenecek....

Hem her sitenin yapısı farklı gibi yani belli bir standarta oturtmak çok zor. Yani benim programı yaparken belirli sitelere göre hazırlamam gerekir ve bu sitelerin de değişklik yapmaması gerekir. Bu dediğinin olması için kullanıcı tanımlı yapılması gerekir; demek istediğim, mesela ilgili sitenin kategorileri için "xyz" gibi regex ya da benzer kodu siz yazacaksınız. kategorideki film başlıkları için yine ve bu başlıklardaki film linkleri için yine.. Tüm bunların yanında kategorideki başlıklar sezon başlıkları da içerebilir. 1.sezon, 2.sezon gibi. Ve yine filmler tek part olabildiği gibi birden fazla partlı oluyor. Bu siteye göre de değişebiliyor. Bazı sitelerde ise film partlarına ajax ile erişim oluyor ve belirli tıklanacak bir link adresi olmuyor. Burda ilgili js, fonksiyon vs. yi çalıştırmak gerekiyor. Ayrıca bazı siteler de linkleri belirli parçalardan oluşuyor ve bunları tamamlamak gerekiyor. Mesela xx:api.mail rtf: bicaps/345 gibisinden şeyler çıkabiliyor.

Tüm bunları yapan bir program yapılabilir yani kullanıcı kriterlerine göre veri getiren ama bu durumda kullanıcının da bu işi ve programı çok iyi bilmesi gerekiyor. Bu durumda yapılacak programı kullanacak kişi sayısı 3-4 kişiden 1 kişiye yani sadece yapan kişiye kalıyor.. ;)
Kullanıcı avatarı
xorion
Portal Emekçisi

teşekkür etti: 267 times

Mesajgönderen ettu » Prş Ara 25, 2014 9:42 pm

Xorion usta
Mail.ru linklerini ne portaldan nede kendi yaptığımız xml dosyalarından halen izlememiz mümkün değil. Aynı durum Odklassniki linkleri için de geçerli. Sitelerin çoğunda artık bu formattaki linkler çoğalmaya başladı. Bir de araya Dailymotion linkleri girdi. Örneğin Kara Para Aşk 30.bölüm Tek part dizisinin xml dosyasını (usb'ye atarak) izlemek istediğimde sürekli "Video yok, yada sunucudan silinmiş" uyarısını veriyor. Halbuki heriki linkin çalıştığını test ettim, çalışıyor. Portalda ise çalışıyor.Bir yerde hata mı yaptım? Yoksa bu linkler çalışmıyor mu?

Edit:Diğer formattaki linkleri de test ettikçe buraya yazarım.

http://www.dailymotion.com/embed/video/x2davk9
http://www.dailymotion.com/embed/video/x2daw6o

Resim
ettu
VIP-Donor

teşekkür etti: 45 times

Mesajgönderen ismailglr » Pzt Ara 29, 2014 11:45 am

ettu biraz geç cevap oldu ama samsung smart tv ler de local.xml de embed linklerin çalışmama problemini çözecek kişi tengildet usta.

mail.ru lar zaten sıkıntılı.odn linkler farklı bir yöntem ile portallarda çalıştığı için local de çalışmıyor.daily motion niçin çalışmamış bilemedim.
Kullanıcı avatarı
ismailglr
Portal Emekçisi

teşekkür etti: 2329 times

Mesajgönderen guclu » Pzt Ara 29, 2014 1:28 pm

Evet konusu farklı xorion ustayla alakası yok konu seyirtürk'le alakalı. Bu yüzden Tengildet ustaya bildirmen gerekli. Bu diziye sürekli bakıyorsan aynı linkler dizi biter bitmez benim portalda otomatik geliyor 720p hd vs. 5 ayrı bölüme hem youtube, hem dail, hem vk vs.
GuCLu Cafe ModuL VIP çok yakında...
Kullanıcı avatarı
guclu
Portal Emekçisi

teşekkür etti: 1408 times

Mesajgönderen onur » Pzt Ara 29, 2014 5:53 pm

konuyu kaynatmadan araya linkmatiğide sıkıştırın dostlar. xorion usta videolinkmatikin akibeti hakkında bir bilgi verebilirmisin?hadi ilk soğuk yılbaşı esprisini ben yapim bizim videolinkmatik seneye kaldı galiba :)
Resim

Kullanıcı avatarı
onur
Portal Emekçisi

Mesajgönderen ettu » Sal Ara 30, 2014 2:02 am

Sorumu kime soracağımı tam bilemediğimden Xorion usta zannettim. O zaman top tengildet ustada. dailymotion bende hiç çalışmadı.
guclu senin portalıda ilgiyle izliyorum. Önceki sunucu zamanında seyirTURK çalışmadığında (linkler kırık olduğunda) rusların portalına girip nStreamLmod playerden flash diskteki xml'lerimi izlemek "B" planı gibi yedekte durması güzel oluyor.
ettu
VIP-Donor

teşekkür etti: 45 times

ÖncekiSonraki

Dön XML Yapma Araçları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir