Ottoman Slap

Samsung Smart TV - E, ES serisine seyirTURK yükleme adımları

Samsung Smart TV lerde seyirTURK

Re: Samsung Smart TV - E, ES serisine seyirTURK yükleme adımları

Mesajgönderen erka1994 » Çrş Oca 25, 2017 6:29 pm

Arkadaslar BÜYÜK sorunum var, seyirtürk olmuyor diye sildim geri yapayim der iken, develop'a giremedim! Olmuyo artik, Televisionum ES serie samsung, USB ile yapmaya calisdim oda olmadi bir cözüm lazim
erka1994

teşekkür etti: 1 time

Mesajgönderen webci » Prş Oca 26, 2017 3:25 am

Tvne yeni sunum yuklediysen unut..bir onceki sayfada uzun uzun yazdim..belki yardimci olur..
webci

teşekkür etti: 17 times

Mesajgönderen erka1994 » Cum Oca 27, 2017 2:06 pm

Hayir indirmedim heb ayni sürüm
erka1994

teşekkür etti: 1 time

Mesajgönderen webci » Cmt Oca 28, 2017 4:10 am

Tam olarak nereye kadar oluyor veya takinti nerde?kullandigin yukardaki ip mi??local kullaniyorsan hangi programlarda yukluyorsun...indirdigin dosya uzerinde calisma yaptinmi...??pcdenmi yukluyorsun??bu konulari tekrar tekrar yazmaktan kina geldi;)
Yazdiklarimla ilgili bir sorun degilse Factory Reset yapacaksin..bu konuda bir once yaazdiklarimi dikkate al..
webci

Mesajgönderen hasan634 » Cmt Oca 28, 2017 9:44 am

arkadaşlar merhaba yaklaşık iki yıldır seyir türk kullanıyorum arada sıkıntılar yaşıyor yönlendirmelerinizle çözüyordum. geçenlerde dalgın bir anımda smart güncelleme uyarısına evet dedim ki zaten tv yavaş olduğu için evet mi hayır mı dediğimi kestiremeden onayladım. meğer güncelleme yapmış. o gün bu gün develepo uturumu açamıyorum. eu46 es 6140 samsung tv kullanıyorum fabrika ayarları için yaptığım araştırmada tv kapalıyken info+menü+mute tuşlayıp tekrar açtım ve çıkan menüden fabrika ayarlarına döndüm. enazından ben öyle sandım. derken güncelleme uyarısı geldi ve zaten güncel deyince anladım ki fabrika ayarlarına dönmüyor. sizlerden yardım talep ettiğim konu develop oturumu açamıyorum. açabilmem için neler gerekli flash ile tekrar seyirtürk yükledim ama develop oturumu açamadığım için sisteme giremiyorum. lütfen yardımcı olun
hasan634

teşekkür etti: 0 time

Mesajgönderen webci » Cmt Oca 28, 2017 12:45 pm

yukleme yaptiysan is bitmistir.. Factory Reset bile yapsan guncel surum kalir hepsi silinir..yapman gereken Factory Reset den evvel tvnin Update sini kapatmakti..sifir surum bulup yukleyrceksin daha sonra Update den once hangi surum vardiysa o veya altini ama asla ustunu yukleme..bu konuda sercanika ustanin aciklamalarina bak..o sifir surum nsl yuklenir yazmis..
Ufak bir Bonus daha cakayim:sifir surum yuklerken dikkat etmeniz gereken'zaten Factory Reset yaptiginizi ve Service Menü sune girdiginizi varsayarsak,ota Support a da girin ve autoupdateyi Off layin.d daha sonra Factory Reset yaparak smartin kapanmasini bekleyin...yoksa Smart acilir acilmaz guncelleme yapar ve aynii yere Geri gelirsiniz..
factory reset(service Menü) ve fabrika ayarlarina geri dönmek (menü)iki farkli olaydir,,birinde fabrika cikisi sürüm haric komple silinirken digerinde sadece sizin yaptiginiz ayarlar geri alinir ve tam olarak bir temizlik olmaz.aslinda bilincli bir sekilde kullanildimi factory reset kullanici icin bir velinimet gibidir.sadece teknisyen icin olup kullanicinin orada hicbir isi yoktur,varsa bile coookkk!!! dikkatli kullanilmalidir..
ayrica tvnin güncellenmesiyle iyi bir görüntü veya kaliteli bir ses tonu elde etmis olmassiniz.güncellemeler saticinin ama kullanicinin emellerine hizmet etmez..tvniz güzel calistigi müddetce sürüm yüklemeden uzak durun derim..

AYRICA BURAYA GELIP YARDIM ALAN ARKADASLARA ÖNERILER YAPILIYOR VE YAPIYORUZ,GERI CEVAP ALAMIYORUZ;OKUYUP CIKIYORLAR,OYSA CEVAP VERSELER HATANIN NASIL,NERDE OLDUGUNU, ANLAR DIGER ARKADASLARA YARDIMCI OLMA BABINDADA IYI IS YAPMIS OLURUZ..
En son webci tarafından Pzr Oca 29, 2017 9:41 am tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
webci

Mesajgönderen hasan634 » Cmt Oca 28, 2017 1:25 pm

teşekkürler.
hasan634

Mesajgönderen asia2014 » Sal Oca 31, 2017 7:55 pm

merhaba gencler,
ben samsung ue46es8090 kulaniyorum.
ilk mesajda yazili olanlari yaptim ve develop olarak giris yaptim.
ip olarak 209.240.106.40 verdim.
simdik ne yapmam lazim ?

sunu da denedim ve olmadi:
USB stick(usbflash sürücüyü) FAT32 formatladim.
yeni bir dosya koydum ismini userwidget yaptim.
o dosaynin icine indirdigim seyirTURK programi yükledim (zip packet den cikartilmis hali).
sonra smart tvye taktim usbflash sürücüyü.

sadece multimedia menüsi acildi?
video/Resim/müzik mü istiyorum diye?

ben ne yanlis yaptim?

bunu güzelcene sira sira anlatsaniz olmazmi?
ilk sayfada develop nasil yapilir anlatmissiniz ama sonrasi?
yardimlariniz icin tesekürler ve saygilar.
asia2014

Mesajgönderen asia2014 » Çrş Şub 01, 2017 6:53 pm

Gencler biraz ugrasdim ve böyle oldu:

sammy widgetle manuel seyirtürk ve hasbahcayi yükleyin bu link indirebilirsiniz

link
http://www93.zippyshare.com/v/0rMQKiWs/file.html

bu linkdeki rar dosyasini bilgisarayiniza indirdin televizyonuzu develop ayarina getirin sammy widgeti bilgisarayiniza calistirin orada vermis oldugu ip adressini samsung smart tv verin eklentiler otomatikmen bilgisaraydan smart tv nize yüklemis olursunuz

-----------------------------------------------------------------
1. TV'nizin kumandasında bulunan "SMART HUB" tuşuna basıyoruz,
2. TV'nizin kumandasında bulunan "KIRMIZI" tuşa (üzerinde A yazılı olan) basıyoruz,
3. Çıkan pencerede "Hesap Ekle" yi (Create Account) seçiyoruz ,
4. Çıkan pencerede "Smart TV ID " yi seçiyoruz , ve buraya "develop" yazıyor ve "OK" a basıyoruz,
5. Şifre(Password) olarak "000000" yazıyoruz,
6. Şifre Doğrulama (Confirm Password) alanına da "000000" yazıyoruz,
7. "OK" ve tekrar "OK" diyiniz.
8. TV'nizin kumandasında bulunan "Smart HUB" tuşuna basıyoruz,
9. Televizyonunuzun kumandasının "KIRMIZI" tuşuna basınız, ve Smart TV ID olarak "develop" u seçiniz,
10. Şifre olarak "000000" giriniz,
11. daha sonra "GİRİŞ" (LOGIN) e basınız,
12. Smart HUB ana sayfasına dönmüş olacaksınız, kumadanızdan "TOOLS" tuşa basınız,
13. Çıkan Menüden "Geliştirme" (Developer) seçiniz, "OK" a basınız,
14. "Server IP Ayarı" na giriyoruz ve burada sammy widget verdi ip adresini giriyoruz,
15. "Senkronize Et" i seçiyoruz, ve Bilgisayarımızdan eklentimiz Televizyonumuza yükleniyor.
asia2014

Önceki

Dön Samsung Smart

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir