Ottoman Slap

Bir kac sorum var.

Smart Tv lerde seyirTURK

Bir kac sorum var.

Mesajgönderen Birbey » Çrş Kas 18, 2015 4:33 pm

Merhaba arkadaslar,

bastan söyleyim, acemiyim, saatlerce okudum, bir yere kadar vardim, simdi kücük sikintilar kaldi. Acemi oldugum icin biraz detayli yardimci olursaniz, minnettarlirimi sunarim. Seyirtürkü basari ile yükledim.

1. Cogu kanallar acilmiyor. Kanal güncellemesi nasil yapilir. Sizin tarafinizdan otomatikmen yapiliyormu?

2. Zaman zaman takiliyor program. Ne yapabilirim?

3. Kanal D aciliyor. Görüntü kalitesi pek iyi degil. Bir caresi varmi?
Birbey

teşekkür etti: 0 time

Re: Bir kac sorum var.

Mesajgönderen onur » Çrş Kas 18, 2015 5:11 pm

hoşgeldiniz ilk önce aramıza. sorularınızın cevapları forumda mevcut ki şimdi bende geniş cvaplar için forum sayfalarına yönlendiricem sizi .
cevap 1 : ana menüde bulunan hiçbir bölüme müdahale edemezsiniz.eksik veya silinmiş link görürseniz hangi portalda ise portal bölümünden o portalı hazırlayan kişiye durumu bildirebilirsiniz. seyirturk-portallari/
cevap 2-3 : aynı forum-bilgileri/iptv-ve-videolardaki-takilmalar-hakkinda-t193.html
ayrıca bu konuyu da baştan sona dikkatlice okuyunuz samsung-smart/seyirturk-samsung-kullanici-rehberi-t38.html kolay gelsin.
Resim

BİR İŞİ BİLEN YAPAR.AZ BİLEN AKIL VERİR.BİLMEYEN ELEŞTİRİR.YAPAMAYAN ÇAMUR ATAR...
Kullanıcı avatarı
onur
Portal Emekçisi

teşekkür etti: 2753 times

Mesajgönderen Birbey » Çrş Kas 18, 2015 5:15 pm

Rehberi okudum onur, ancak biraz karisik ve daha dogrusu aradigim cevaplari bulamadim.

Mesela, Android App'te calisiyor cogu kanallar, Smart TV Samsung calisyor mu? Rehberde bunun cevabi yok bence.
Birbey

Mesajgönderen Birbey » Çrş Kas 18, 2015 5:18 pm

Rehberi okudum onur, ancak biraz karisik ve daha dogrusu aradigim cevaplari bulamadim.

Mesela, Android App'te calisiyor cogu kanallar, Smart TV Samsung calisyor mu? Rehberde bunun cevabi yok bence.

Ayrica Andorid Appte görüntü güzel, Samsung da degil. Bu neyden kaynaklaniyor? Sunucudan olan bir sikinti olamaz bence, cünkü sunucu ayni.

Internet hizim, download orani, suanda routere baktim, 16054.

yerel.xml güzel anlatilmis, ama bu smart tv'nin seyirturk appine nasil atilir yazilmamis.
Birbey

Mesajgönderen onur » Çrş Kas 18, 2015 5:26 pm

seyirturk/ bakın seyirturkün çalıştığı sistemler bunlar bu bölümlerin içerisinde modele göre nasıl yükleneceği nasıl kullanılacağı yazılmış durumda.yukarıda sorduğunuz sorulara ise zaten cevap verdim.ip tvlerin çalışıp çalışmaması farklı sebeblere bağlıdır androidde çalışan bir kanal smart tv nin bütün modellerinde çalışacak diye bir kural yoktur,en basitiyle player farklılığı vardır.samsung smart modellerinde bile bu farklılıklar mevcuttur örneğin es,f modellerinde mms linkleri çalışırken başka bir seri smart tv de çalışmamaktadır.
Resim

BİR İŞİ BİLEN YAPAR.AZ BİLEN AKIL VERİR.BİLMEYEN ELEŞTİRİR.YAPAMAYAN ÇAMUR ATAR...
Kullanıcı avatarı
onur
Portal Emekçisi

Mesajgönderen Birbey » Çrş Kas 18, 2015 5:35 pm

Iyide Onur arakdasim, bu kadar kisi kullaniyorda Smart TV Seyirturkü, pek sikayet yok. Bir bende mi bozuk bu kanallarin hepsi?
Birbey

Mesajgönderen onur » Çrş Kas 18, 2015 5:44 pm

bakın genel sorular soruyorsunuz genel cevaplar alıyorsunuz.yukarıda ne yazdım her cihaz farklı özlellikler taşır işlemci,ram,player v.s sorunuzu tam açıklayıcı yazın ki boş yere uğraştırmayın.verdiğim linktede yazdığı gibi yayın görüntüsü seyirturkle alakalı değildir bütün seyirturk uygulamalarında aynı kaynaktan yayın gider (yani kanal d androidde de aynı kaynaktan smart da da enigma2 de de aynı kaynak) sizin televizyonunuzun teknik özelliklerine göre (işlemci,ram,player v.s),internet bağlantısı,kalitesi v.s vede sunucunun o anki durumuna göre takılmalar,karelenmeler v.s sorun yaşayabilirsiniz.burada anlaşılmayacak ne var anlamadım.ayrıca televizyonunuzun modelinide hiç yazmadınız eğer son çıkan j-ju serileri ise onlarda bazı linklerin çalışmadığını yazmıştı arkadaşlar.
Resim

Kullanıcı avatarı
onur
Portal Emekçisi

Mesajgönderen Birbey » Çrş Kas 18, 2015 5:53 pm

Arkdasim,

gayem seni sinir etmek degil, ancak TV'de sikinti yok. 300- 400 Euroluk tv kullanmiyorum. 1400 Euroluk TV.
Cihaz UE40C8790. Internet download hizim 16054.

Ayrica bence genel sorular sormuyor. Mesela deminde sordum:

yerel.xml nasil atilir diye.

seyirTURK.zip dosyasiniz actim. yerel.xml editledim. Sonra bir seyirTURK isimli bir dosya yapip tv nin usb'sine taktim. Malesef olmuyor. dosyayi okumuyor. Yazilisa dikkat ettim.

Simdi af buyur, buda mi genel bir soru?
Birbey

Mesajgönderen Birbey » Çrş Kas 18, 2015 6:23 pm

Kimsenin emegini saygisizlik etme gibi bir niyetim yok, ama kanald d haric hic bir kanal calismiyor. SSS okudum, rehberi okudum, geri bölümü bilemem, ama Smart TV kismi cok kötü seyirTURK'ün.
Birbey

Mesajgönderen #tengildet# » Çrş Kas 18, 2015 7:25 pm

Merhaba,
android cihazınızın ekran boyutu nedir? tv nizin boyutu nedir?
burada video yayınlarının kaç pixel le kaç pixel yapıldığını anlatmak uzun sürer internetten araştırın, vcd, DVD hd full hd yayınlar ın boyutları nedir diye,
vcd kalitesindeki bir yayını telefon ve tablette izlerken yarım metreden size hd yayın izliyormuş gibi hissettirecektir ancak aynı vcd kalitesindeki bir yayın tv nizde yarım metreden çamur gibi bir görüntü verecektir, yani izlediğiniz ekranın boyutları ve videonun boyutları bunda etkilidir.

yerel.ml ile ilgilide nasıl okudunuz anlamadım:)

neden usb ye atıp izleyesiniz ki uzak adrese koyun onun adresini yazın ayarlardan( ki onurun verdiği adreslerde tümü var ama yine bende vereyim http://seyirturk.com/yeni/?q=tr/yardim) ve dilediğiniz gibi kullanın,
gayem seni sinir etmek degil, ancak TV'de sikinti yok. 300- 400 Euroluk tv kullanmiyorum. 1400 Euroluk TV.
Cihaz UE40C8790. Internet download hizim 16054.

yazmışsınız,
değil 1400€ luk 50000€ luk tv de kullansanız, değil net hızınız 16054 500 Mbp olsada fark etmez, size yayını veren ne kadar verirse o kadar seyredebilirsiniz kaldıki yine onurun verdiği konuda bunu detaylıca yazdım okumanız ve anlamanız yeterli.

Iyide Onur arakdasim, bu kadar kisi kullaniyorda Smart TV Seyirturkü, pek sikayet yok. Bir bende mi bozuk bu kanallarin hepsi?

demişsiniz yanıtı kendiniz vermişsiniz zaten.

kaldıki biraz önce kontrol ettim samsung tv de, fox ve tv8 dışında çalışmayan kanal yok IPTV ana menusunde, kaldıki IPTV bölümünde alternatif( sadece samsung tv içindir) tekilerin %99 u
sansarda ise hemen hemen tümü çalışmaktadır.

filmon dada %90 nı çalışmaktadır.

şimdi size ben soru sorayım musadenizle, bugün saat 15:30 da üye olmuşlsunuz ve direk bu konuyu açmışsınız yazdığınız son konunun saatide bugün 17:30 yani iki saatte forumda yazılanları okudunuz ve bunlara yanıt bulamadınız, bu okuma hızınız için tebrik ederim, naçizane önerim sabırla okuyunuz, ancak öyle öğrenebilirsiniz.

Hatırlatmaktada fayda görüyorum tekrar hiç bir yayın bizim sunucularımızdan verilmemektedir, tümü internette paylaşılmış linklerdir.

teşekkür ederim
Resim

"bizim kadınlarımız:/ korkunç ve mübarek elleri/ ince, küçük çeneleri, kocaman gözleriyle/ anamız, avradımız, yarimiz"....N.H.RAN
Kullanıcı avatarı
#tengildet#

teşekkür etti: 5168 times

Sonraki

Dön Smart TV

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir