Ottoman Slap

sikayetciyim

Smart Tv lerde seyirTURK

sikayetciyim

Mesajgönderen mehmet1088 » Sal Şub 17, 2015 2:09 am

Neden surekli program takiliyor ve cogu film dosyasi bos menuden cikmaya calismak ayri bir zulum cok takiliyor geri tusuna bazen 10 defa basmak zorunda kaliyorum lutfen bunlara bir care
mehmet1088

teşekkür etti: 1 time

Re: sikayetciyim

Mesajgönderen ismailglr » Sal Şub 17, 2015 12:13 pm

seyirTURK ü enigma 2 cihazda kullanıyorum.arada çark dönüp geç atığı olsada sürekli takılma yaşamıyorum.aşırı yoğunluktan kaynaklanan problemler zaman zaman yaşanmakta.

film dosyası boş derken daha spesifik hangi modül hangi film belirtirseniz.ya da aynı filmi sitesin de konrtol ettiniz mi.orada çalışıyor mu? yardımcı olmak daha kolay olur.
Kullanıcı avatarı
ismailglr
Portal Emekçisi

teşekkür etti: 2331 times

Mesajgönderen mehmet1088 » Sal Şub 17, 2015 10:40 pm

Ozellikle 3 boyutlu flimler bluray flimlerle birlesik tek tek dosya adi sayamam ama cogu link olu sanirim
mehmet1088

Mesajgönderen ruc » Çrş Şub 18, 2015 1:19 pm

Sikayetciyim nasil bir basliktir?
Insanlar burada emek sarfediyor, birseyler yapiyor. Siz gelmissiniz calismiyor olmuyor takiliyor diyorsunuz.

Onun yerine yardimci olur musunuz diyip, problemlerinizi yazarsaniz cok daha dogru olur! Ayni problemleri saniyorum hepimiz yasiyoruz, ve programi yapan arkadaslar da bunu düzeltmek icin ugrasiyorlardir.
ruc

Mesajgönderen mehmet1088 » Çrş Şub 18, 2015 1:43 pm

Basliga mi takildiniz sorunlarimizi dile getirioruz sadece ...
mehmet1088

Mesajgönderen #tengildet# » Çrş Şub 18, 2015 2:53 pm

öncelile şunu belirteyim tüm yorumlarınız için teşekkürler,
bu konu açıldığı için seyirTURK ün ilk başladığı günden bu yana hep merakla gözlediğim ve son zamanlardada dahada merak etmeye başladığım istatistiklerden birazını burada paylaşmak isterim. seyirTURK ün takılmaları ve geç açılmasının başlıca sebebi aşagıda özetlediğim şeydir , kendi deneyimlerimle bilgileri aktarayım:

1 . hafta içleri saat 24:00 ile akşam saat 17:00 a kadar inanılmaz güzel ve hızlı geliyor menüler (videolar bizden değil o sebeple sadece menü açılış hızlarından bahsediyorum)
2. hafta sonu saat 02:00 ile 17:00 a kadar yine herşey iyi,
kalan saatlerde ise olay gittikçe değişiyor ve saat 08:00 ile 23 arasında oldukça yavaşlıyor yani en yavaş geldiği saatler bunlar ve en kötüde satt 09:00 veye biraz sonrası oluyor.

bununlada kalmadım sunucu yüklerinide kontrol ettim:
sunucuların cpu yükleri de bu menü gelişi ile ters orantılı yani en ağır menü gelişleri sırasında sunucu cpu hızı %70-80 lere çıkıyor ve kaynak kullanımlarıda verilen sınırları zaman zamn aşıyor ve host sunucuyu kısa sürelide olsa (1-2 sn) kapatıp açıyor.

sonra istatistiklere baktım sunucu için sonuçlar aşagıdaki resimde saat(Hour) gördüğünüz yere lütfen 8 ekleyin amerikada sunucumuz ) rakamlar neyi ifade eder bir yana şuna bakın sedece (burada detaylı anlatmayayım) ne kadar rakam yüksek o kadar yoğun kullanım ve o kadar çok kişi bağlantısı demek.

Untitled.png

yani sonuç olarak seyirTURK ailesi gün geçtikçe büyüyor ve bu sancılar ve şikayetler bundan kaynaklı.
tedbir ne olacak peki, açıkcası sunucuyu güclendirmek ve dedicated sunucuya geçmekten başka çaremiz kalmayacak sanırım.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Resim

"bizim kadınlarımız:/ korkunç ve mübarek elleri/ ince, küçük çeneleri, kocaman gözleriyle/ anamız, avradımız, yarimiz"....N.H.RAN
Kullanıcı avatarı
#tengildet#

teşekkür etti: 5168 times

Mesajgönderen mehmet1088 » Çrş Şub 18, 2015 3:27 pm

Cok guzel aciklamaydi tengildet tamda sorunlar bunlar umarim en kisa zamanda duzelir almanyada yasadigimzdan anten kullanmamiz yasak bu program ilac gbi gldi bna
mehmet1088

Mesajgönderen Seyfu » Prş Şub 19, 2015 11:31 pm

evet ayni xml linkleri VLC den rahat bakiyorum! (Misal suan STAR da BJK macini) ama bu XML Linlerini SeyirTürk den actigim zaman her 5 saniyede 10 saniye freeze!
Seyfu

teşekkür etti: 0 time

Mesajgönderen guclu » Cum Şub 20, 2015 1:32 am

Televizyonun işlemcisi pc kadar hızlı değildir. Ayrıca kablosuz bakıyorsanız tvnin kablosuz düzeneği de sıkıntı. Ayrıca yayının kalitesi de tartışılır anlık bozulabilir netten bulduğunuz free yayınlar. Ben şahsen başka bir yerdeki linkten baktım full hd hiç takılma olmadı seyirtürkte. Bu arada ben kablolu bakıyorum yayına.
GuCLu Cafe ModuL VIP çok yakında...
Kullanıcı avatarı
guclu
Portal Emekçisi

teşekkür etti: 1409 times

Mesajgönderen mehmet1088 » Cum Şub 20, 2015 6:42 pm

Ben kablosuz kullaniyorum ama bazi anlar asiri takilma yapiyor bu arada sn hangi linkdn bakiorsn seyirturke
mehmet1088

Sonraki

Dön Smart TV

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir